A58/067
Jaroslav Šerých (1928-2014)
LET VZHŮRU
1993
Barevná litografie na papíře, 360x310 mm, zn. tužkou při spodním okraji „100/200“ a sign. tamtéž „J.Šerých 93“.
Jaroslav Šerých studoval na pražské akademii u prof. Vladimíra Pukla a Vladimíra Silovského. Věnoval se grafice, kombinovaným technikám, dětské ilustraci, známé jsou jeho ilustrace k japonským pohádkám či Labutímu jezeru.