A58/134
László Báró Mednyanszky (Ladislav Medňanský) (1852-1919)
LES VE VEČERNÍM SVĚTLE
Akvarel a dehet na papíře, 27x39 cm, zn. vlevo dole razítkem „Mednyánszky Hagyatékából 1919“ a sign. vpravo dole „Mednyánszky“. Adjustováno na kartonu. Rámováno, zaskleno. Stav A.
Ladislav Medňanský - slovenský malíř původem z Beckova. Studoval nejdříve soukromě u T. Endera, posléze na Akademii v Mnichově u Strähubera a Seitze a na École des Beaux Arts v Paříži u Pilse. Účastnil se pařížských Salonů, navštěvoval Barbizon. Podnikl studijní cestu do Itálie. Střídavě působil na Slovensku a v Budapešti.