Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Trh na Boulevard Montmartre v Paříži

A58/150

Emil Barbarini (1855-1930)

TRH NA BOULEVARD MONTMARTRE V PAŘÍŽI

Olej na dřevě, 36x57 cm, sign. vpravo dole „Em. Rovier.“. Rámováno. Stav A.

Emil Barbarini – rakouský malíř krajin, městských i žánrových výjevů. Jeho otcem byl Franz Barbarini, také krajinář, u kterého se vyučil. K jeho motivům patřily živé trhy ve Vídni, Kremži a jiných rakouských i zahraničních městech. Ovlivněn francouzským uměním, zachycoval scény v různých denních dobách, za úsvitu i soumraku.