A58/150
Emil Barbarini (1855-1930)
TRH NA BOULEVARD MONTMARTRE V PAŘÍŽI
Olej na dřevě, 36x57 cm, sign. vpravo dole „Em. Rovier.“. Rámováno. Stav A.
Emil Barbarini – rakouský malíř krajin, městských i žánrových výjevů. Jeho otcem byl Franz Barbarini, také krajinář, u kterého se vyučil. K jeho motivům patřily živé trhy ve Vídni, Kremži a jiných rakouských i zahraničních městech. Ovlivněn francouzským uměním, zachycoval scény v různých denních dobách, za úsvitu i soumraku.