A58/157
Arnošt Hofbauer (1869-1944)
V LESE
1937
Olej na překližce, 24x34 cm, sign. vpravo dole „AHofbauer“. Rámováno.
Arnošt Hofbauer - český malíř a grafik, studoval v Praze na Uměleckoprůmyslové škole a Akademii u profesorů Vojtěcha Hynaise, Maxmiliána Pirnera a Františka Ženíška. R. 1897 odešel do Vídně. Patřil mezi zakládající členy SVU Mánes.