Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Předjaří v lese u Dunajovic

A58/159

František Líbal (1896-1974)

PŘEDJAŘÍ V LESE U DUNAJOVIC

1944
Olej na kartonu, 40x52 cm, sign. vpravo dole „F. Líbal 44“. Rámováno, zaskleno. Stav A.

František Líbal - studoval na pražské akademii u prof. Bukovace a Pirnera, později v Německu v Mnichově, Drážďanech a Frankfurtu. Cestoval i po Německu, tak po Francii, Itálii, z těchto cest pochází mnoho pohledů na města. Když se vrátil do Čech, věnoval se především horské a podhorské krajině Krkonoš, Tater, Šumavy a Valašska.