Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Křepelky v zimě

A58/167

Otakar Číla (1894-1977)

KŘEPELKY V ZIMĚ

Olej na kartonu, 50x64 cm, sign. vlevo dole „O. Číla.“. Rámováno, zaskleno. Stav A.

Otakar Číla - malíř podobizen a figurálních maleb se narodil v Nové Pace, se kterou je také spojena část jeho tvůrčích let. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze (studium ukončil až po návratu ze světové války). Číla je autorem návrhů na poštovní známky československých legií v Rusku a bankovek Kolčakovy vlády na Sibiři. Z jeho cest po Asii se nám dochovala řada figurálních maleb.