A58/175
Vincenc Beneš (1883-1979)
KYTICE
50. léta 20. století
Olej na plátně, 70x76 cm, sign. vlevo nahoře „V. Beneš“. Rámováno.
Vincenc Beneš - studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl členem SVU Mánes, Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Zpočátku tvořil pod vlivem kubismu a fauvismu, poté se věnoval realisticky ztvárněným krajinám a zátiším.