A58/177
Josef Adamíček (1904-?)
HOUSLISTA
1941
Olej na kartonu, 48x43 cm, sign. a dat. vpravo dole „Adamíček J. 1941“. Rámováno.
Josef Adamíček – malíř narozený ve Vídni, působil v Brně. Studoval na škole uměleckých řemesel ve Vídni u prof. Maliny a v atelieru jevištní malby u prof. Kautského taktéž. Pracoval pro Zemské divadlo v Brně, byl členem SVU Aleš.