Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Šálek s podšálkem

A58/304

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

Německo, Míšeň, Königlich Sächsische Porzellan-Manufaktur, 1815-1924
Široký nízký čajový šálek s esovitým uchem, na nízké patce, s hlubším podšálkem, bílý porcelán, reliéfní a pestře malovaný dekor kytic, jednotlivých kvítků a hmyzu, zlacená štafáž. V. šálku 5 cm, Ø talířku 16 cm. Modré podglazurní Schwertermarken, fialově číslo malíře: „6.“ (podšálek). Stav restaurováno.