Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Venuše s Amorem

A58/305

Johann Friedrich Eberlein (1695-1749)

VENUŠE S AMOREM

Návrh. Německo, Míšeň, Churstfürliche Porzellan Manufaktur, 40. léta 18. stol.
Sousoší stojící Venuše, opírající se o torzo zeleného stromku a zahalené růžovým šálem, s letícím Amorem, jenž se dotýká její zdvižené pravé paže a k němu se obracející hlavy. Osazeno na vyšším volutovém podstavci, opatřeném reliéfním dekorem s hudebními motivy (návrh Johann Gottlieb Ehder). Bílý porcelán, pestře malováno na polevě, tónované inkarnáty. V. 28,5 cm. Na soklu značeno modrou podglazurní „Schwertermarke“. Stav restaurováno.

Německý sochař, od roku 1735 modelér míšeňské porcelánky, spolupracovník J. J. Kändlera.