Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > PASTÝŘ A ZAHRADNICE

A58/308

PASTÝŘ A ZAHRADNICE

Německo, Berlín, Königliche Porzellan Manufaktur, zač. 20. stol.
Malý pastýř, nesoucí na levé ruce klec s ptáčkem, stojí na nízkém čtvercovém soklu. Bílý porcelán, tónovaný inkarnát, barevně malováno, zlacené detaily. Spolu: malá zahradnice v kloboučku a s košíkem hroznů stojí na nízkém čtvercovém soklu. Bílý porcelán, tónovaný inkarnát, barevně malováno, zlacené detaily. V. 13,5 cm a 14,3 cm. Zn. červeně tištěným říšským jablkem „KPM“ (pastýř); modře žezlo, červeně říšské jablko „KPM“, vtlačeně „550“ a „B“ (zahradnice). Stav restaurováno.