A58/309
STRASSE IN PERGAMON
Německo, Berlín, Königliche Porzellan Manufaktur,
konec 19. stol.
Velká porcelánová plaketa obdélného formátu s ozdobně vykrojenými rohy, malovaná v hnědých, šedých a modrých tónech žánrovým výjevem z uličky tureckého města Bergama, stojícího v místech starověké obce Pergamon, k níž odkazuje název v nápisové pásce ve spodní části, doplněný historizujícím rozvilinovým ornamentem se zlacením v detailu.
53x36 cm.
Pod obrazem nápis „Königl. Preuss. Porzellan Manufactur zu Berlin.“, na zadní straně razítko „KPM“ v červené (1832-1911) a psaný monogram malíře „H.“.