Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Strasse in Pergamon

A58/309

STRASSE IN PERGAMON

Německo, Berlín, Königliche Porzellan Manufaktur, konec 19. stol.
Velká porcelánová plaketa obdélného formátu s ozdobně vykrojenými rohy, malovaná v hnědých, šedých a modrých tónech žánrovým výjevem z uličky tureckého města Bergama, stojícího v místech starověké obce Pergamon, k níž odkazuje název v nápisové pásce ve spodní části, doplněný historizujícím rozvilinovým ornamentem se zlacením v detailu. 53x36 cm. Pod obrazem nápis „Königl. Preuss. Porzellan Manufactur zu Berlin.“, na zadní straně razítko „KPM“ v červené (1832-1911) a psaný monogram malíře „H.“. Stav B.