Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Košík

A58/313

KOŠÍK

Slovensko, Holíč, 19. stol.
Hluboký fajánsový košík oválného tvaru bez uch, s kosočtverečně prolamovaným pláštěm s vyplétanou strukturou. Žlutá poleva, barevně malovaný dekor drobných kvítků na plášti a podél vnitřního okraje a větší kytice na dně. D. 28 cm, š. 20 cm, v. 9,5 cm. Zn. na podední „H“. Stav restaurováno.