Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Konvička na kávu

A58/315

KONVIČKA NA KÁVU

Slovensko, Holíč, 18. / 19. stol.
Fajánsová konvička hruškovitého tvaru, svisle žebrovaná, s trojúhelníkovou výlevkou, rokokovým uchem, bez víka. Žlutá poleva, barevně malovaný květinový dekor ve čtyřlistých kartuších s bílým podkladem. V. 11 cm. Zn. na podední hnědě „H“. Stav restaurováno.