A58/402
DVOJICE ČÍŠÍ
sev., resp. již. Čechy, posl. čtvrt. 18. a zač. 19. stol.
Cylindrická sklenka z bezbarvého skla, broušená, řezaný, částečně matovaný a zlacený geometrický dekor kosmo postavených čtverců s hvězdičkami, pod okrajem bordura s drobnými svislými čočkami, zlacený okraj. - Mírně kónická sklenka z bezbarvého skla, zevně fasetovaná, zdobená na plášti střídavě svislými pásy s řezanými hvězdicemi na matovaném podkladu a zlatem malovanými rozvilinami, zlacený okraj.
V. 9,8 cm a 10,8 cm.
Stav A-B.
Srov.: G. Höltl, Das Böhmische Glas 1700-1950, Passau 1995, sv. I, s. 74, I.54; sv. II, s. 202.