Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice šálků

A58/404

DVOJICE ŠÁLKŮ

severní Čechy, posl. čtvrt. 18. stol.
Dva soudkovité koflíky s hutně nataveným uchem a víčkem s otvorem pro lžičku a kuželkovitým úchytem, mléčné sklo, malba barevnými emaily: na pohledové straně oválný medailon s poprsím rokokové dámy, resp. polopostavou kavalíra je rámován jemnou květinovou girlandou, jaká ve větším měřítku zdobí i víčka, zlacené obruby a detaily. V. 10,5 cm a 11 cm. Stav A-B.