A58/408
KARAFA
Čechy, Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 2. třetina 19. stol.
Šestiboká karafka z modrého kostního skla, broušená, odsazené hrdlo s dlouhou hubicí je opatřeno nataveným esovitým uchem a zvonovitou zátkou, plášť i hrdlo zdobeno pásem vegetabilní plastické malby stříbrem, doplněno zlacením.
V. 20 cm.
Na podední bílým emailem psané číslo „4.“.
Stav A/B.