Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Souprava zlatých šperků

A58/526

SOUPRAVA ZLATÝCH ŠPERKŮ

Rakousko-Uhersko
Souprava zlatého náhrdelníku a náramku, masivní řetěz z narůžovělého zlata se závěsem z pamětní zlaté mince, užívané jako talisman pro štěstí a ochranu, volné repliky tzv. tolaru sv. Jiří, raženého v Kremnici koncem sedmnáctého století (zde Ø 2,5 cm, světec na koni bojující s drakem, opis S:GEORGIVS·EQVITVM·PATRONVS· / plachetnice, opis IN TEMPESTATE·SECVRITAS·), R-U puncovní značky Z-27. Náramek z trojitého zlatého řetězu se závěsem ze zlatého dukátu Františka Josefa I. (1915), R-U puncovní značky Z-27. Au ryzost 580/1000. Celková hmotnost 35,14 g, d. 20 cm a 56 cm. Stav A-B.