Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Zlaté kapesní hodinky

A58/600

↑ Zpět na položky »

ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY

Anglie, Londýn, Manchester, Thomas and John Barton 2. pol. 18. stol.
Barokní zlaté (Au 840/1000) špindlovky ve dvojitém pouzdru. Signováno a datováno: T. & J. Barton / Manchester 1780. Ø ciferníku 50 mm, s vnějším pouzdrem Ø 60 mm, celková (hrubá) hmotnost 116,8 g, Au ca 43 g. Vnější pouzdro je zdobeno tepaným reliéfem s figurální scénou. Bíle smaltovaný ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny. Stroj s vřetenovým krokem plně funkční. Puncovní značky: ryzostní (lev) a městská kontrolorská (Londýn), „Q“ - datace 1771, mistrovská značka „HPC(?)“. Stav B. Jdoucí, včetně klíčku. Uveden jako „Thomas, syn Johna Bartona z Manchesteru, výrobce hodin“ - v manchesterském školním registru 1739. Osvědčení puncovního úřadu.