A58/601
KAPESNÍ HODINKY
Švýcarsko, Ženeva, Antoine Berard
(1. čtvrt.) 19. stol.
Kapesní hodinky z obecného kovu, zlacené, bíle smaltovaný ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny a minutovými hodnotami po čtvrthodinách a signován „Ant. Berard / A GENEVE“, na strojku značeno rytým „At. Berard A Geneve“ a sériovým číslem „7143“, zadní strana pláště je zdobena barevnou emailovou malbou s výjevem dvojice dětí v krajině, rámovaným florálními ornamenty se zlacením na modrém pozadí z guilloché emailu, plášť přední je zdoben reliéfní obrubou vykládanou barevnými kaménky; včetně klíčku a ochranného pouzdra.
Stav restaurováno.