Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stříbrný rám

A58/623

STŘÍBRNÝ RÁM

Evropa 18. / 19. stol.
Dekorativní rám obdélného tvaru v barokním tvarosloví, reliéfně tlačený, bohatě prolamovaný a jemně tepaný, tvořený převážně z motivů akantových rozvilin, doplněných čtyřmi postavami puttů, z nichž dva drží roh hojnosti, květy, štítkem s palmetou a korunou na vrcholu, Ag 900/1000, celková hmotnost 787,20 g, 46,5x36,5 cm, výřez lemovaný perlovcem 24,8x17 cm, neznačeno. Stav A/B. Osvědčení puncovního úřadu.Srov.: G. Taylor: Art in Silver and Gold, Bungay, Suffolk, 1964, s. 102-103.