A58/627
POHÁR S VÍKEM
Bavorsko, Fürth / Rakousko-Uhersko,
(1. čtvrt.) 19. stol.
Pohár v historizujícím tvarosloví, na vyšší tordované patce se zdobným nodem zvonovitá kupa s klenutým víkem zakončeným miniaturní figurkou Amora. Stříbro zlacené, bohatý reliéfní, gravírovaný (rozviliny) a aplikovaný dekor (réva, maskarony, harpyje). Celková (hrubá) hmotnost 245,96 g, v. 25 cm. Ag 800/1000. Zásobní značka S-21, „F“ a „13“ a R-U puncovní značka S-33 (psí hlava).
Stav A/B.