Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stříbrná mísa

A58/638

STŘÍBRNÁ MÍSA

Rusko, Moskva 1862
Stříbrná mísa kruhového půdorysu na vyšší prolamované patce, zhotovená v honosných klasizujících formách, s florálními uchy po stranách a bohatým aplikovaným a jemně tepaným dekorem. Stříbro, částečně zlacené, osazeno broušenými fialovými kameny. Celková (hrubá) hmotnost 1074,40 g, z toho Ag ca 1064,40 g, v. 16 cm, Ø 23 cm. Kontrolorská značka „B. C / 1862“ (V. V. Savinskij) a ryzostní číslo. Ag 84 zolotniků (875/1000). Stav A/B. Osvědčení puncovního úřadu.