A58/652
STOLNÍ STŘÍBRO
Japonsko
zač. 20 stol.
Soubor šesti kusů stříbrného nádobí sestává z trojice pohárků osmibokého půdorysu s reliéfním dekorem miniaturních figurálních scén, mělké kruhové misky ve tvaru květu na třech nožkách, malé kulovité misky (slánky) na nožkách a s florálním dekorem a naturalisticky ztvárněného servírovacího vozíku taženého mužskou figurkou, na němž jsou ohrádky na umístění 3 drobných nádobek (kalíšků). Celková (hrubá) hmotnost 366,25 g, d. max. 20 cm, v. max. 8 cm. Japonské výrobní značky. Ag 925/1000, 900/1000, 835/1000, 815/1000 a 800/1000.
Stav A-C.
Osvědčení puncovního úřadu.