Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Ukazovátko na tóru

A58/671

UKAZOVÁTKO NA TÓRU

Rakousko, Vídeň 1864
Stříbrné ukazovátko na Tóru v tradiční formě lidské ruky se vztyčeným ukazovákem a dlouhou, anatomicky tvarovanou rukojetí, ukončenou ozdobně tepanou hlavicí s florálním dekorem, opatřenou závěsem s řetízkem. Celková (hrubá) hmotnost 104,49 g, d. 25 cm, řetízek 67 cm. Značeno 13lotovým puncem a nečitelnou mistrovskou značkou. Stav A.