Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stříbrný příbor

A58/675

STŘÍBRNÝ PŘÍBOR

Rakousko-Uhersko, Vídeň, Alfred Pollak (1878-1922)
pobočka Praha 1878-1921
Šestiosobní sada příborů v originální dřevěné uzamykatelné etuji (včetně klíče) obsahuje příbor pro hlavní chod a dezert, čajové i moka lžičky, překládací lžíci a dvojici naběraček, celkem 45 ks, celková (hrubá) hmotnost 1775 g (bez nožů), d. max. 30 cm (velká naběračka), nože d. 26,5 cm a 21,5 cm. Ag 800/1000 ca 2035 g. R-U puncovní značky S-30 (Diana), firemní značky, čepele nožů ocel. Stav B.

W. Neuwirth, Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen 1867-1922, 2 L - Z, Wien 1977, s. 112.