Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Nůž na dopisy

A58/683

NŮŽ NA DOPISY

20. stol.
Nůž na otevírání obálek v secesním tvarosloví, s čepelí z broušeného chalcedonu a dekorativní válcovitou rukojetí ze zlaceného stříbra zdobenou modrým guilloché emailem a dvěma stříbrnými aplikami s rubínem a 10 diamantovými routami, zakončenou miniaturní figurkou carského orla s korunou. Značeno: 1. kokošnikový punc (1896-1908), mistrovská značka „A.H“, celková (hrubá) hmotnost 109,40 g, z toho Ag ca 40 g, d. 26,5 cm. Ag 88 zolotniků (916/1000). Stav A. Osvědčení puncovního úřadu.