A58/685
RÁM NA FOTOGRAFII
Rakousko, Vídeň, Georg Adam Schied (1837-1921)
1882-1922
Stříbrný rám na fotografii v jednoduchém modernistickém tvarosloví, 28x17,3 cm, 20,7x9,7 cm (výřez), celková hmotnost kovu 291,53 g - bez skla a kožené zadní desky s opěrkou. Puncovní značka S-29 (Diana), firemní značka „G.A.S.“. Ag 900/1000.
Německo-rakouský podnikatel a výrobce šperků a stříbrného zboží. Od roku 1858 pracoval ve Vídni v dílně svého pozdějšího švagra, výrobce stříbrného zboží a klenotníka Michaela Markowitsche. Roku 1862 společně založili obchodní společnost Markowitsch and Schied, o 20 let později se Schied osamostatnil a založil si vlastní továrnu na výrobu šperků, kde působil až do svého odchodu na odpočinek v roce 1911. Jeho zboží bylo značeno "G.A.S." nebo "S.G.A.".