A58/699
Raphael Nannini (1852-1925)
NAPOLEON NA KONI
Návrh.
Itálie
19. / 20. stol.
Napoleon Bonaparte na vzpínajícím se koni, jezdecké sousoší odkazující dynamikou pojetí až ke slavnému Davidovu portrétu, bronz černě patinovaný, částečně zlacený, v. 56 cm, d. 58 cm, sign. na plintu imitujícím terén „R. Nannini“, obdélný sokl z černého mramoru.
Stav A/B.
Italský sochař, studoval na Accademia di Belle Arti ve Florencii. Působil v Itálii, ale spolu se svou sestrou Marií, rovněž sochařkou, pobýval na počátku 20. století také v Les Fusains, umělecké kolonii na úpatí Montmartru v Paříži. Zde vytvářel sošky v secesním a také již raném artdecovém stylu, které pak byly vyráběny a prodávány firmami Les Neveux de Jules Lehmann a Edmond Etling. Nannini prezentoval svá díla mj. na výstavách: 27th Autumn Exhibition 1897 ve Walker Art Gallery v Liverpoolu (mramorová busta papeže Lva XIII.) či na Salonu v Paříži roku 1909 (sádrová busta Madame Florence Gromier a socha Cimateur).