Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Diana

A58/701

Václav Novák (1880-1917)

DIANA

Návrh.
Čechy 1. pol. 20. stol.
Plastika nahé klečící bohyně lovu s toulcem šípů pod levou paží, přičemž pravá spočívá na hřbetě psa ležícího u jejích nohou, bronz patinovaný, oválný podstavec z šedého mramoru. Celková výška včetně soklu 27 cm, figura v. 20 cm. Neznačeno. Realizováno patrně firmou Franta Anýž. Stav A.

Český sochař, vystudoval uměleckoprůmyslovou škola a pražskou akademii u prof. J. V. Myslbeka, pracoval v Praze na Vinohradech.