A58/703
Jaroslav Plichta (1886-1970)
TYRŠ - MYSLITEL
návrh
Čechy, Praha, Franta Anýž
Plastika představuje sedícího Dr. Miroslava Tyrše, oděného v dlouhém kabátě, držící složenou sokolskou čapku. Bronz patinovaný, v. 35 cm, celková v. vč. soklu 40 cm, signováno a značeno na plintu: „J. PLICHTA. / 11 (patrně č. odlitku)“, značeno výrobcem. V kameni realizováno dílnou T. Kaderky, prací žáků sochařské školy v Hořicích, umístěno před tamní sokolovnou v roce 1950.
Stav A/B.