Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Návrat z vinobraní

A59/0079

Ernest Rancoulet (1870-1915)

NÁVRAT Z VINOBRANÍ

Francie, okolo 1900
Sousoší kráčející matky se dvěma dětmi, nesoucími úrodu vinných hroznů, vyšší podstavec imitující terén, dřevěná podložka. Bronz patinovaný, v. figur 36 cm, celková v. 48 cm. Značeno štítkem na podstavci: "Retour de vendange", sign. na plintu "Aug. Moreau", zezadu na šatech sign. "Rancoulet". Stav restaurováno.

Ernest Rancoulet - francouzský sochař, proslavený především neoklasickými bronzovými figurami s náměty z mytologie, dam ze společnosti či atletů. Několik let pravidelně vystavoval na pařížském Salonu své elegantní ženské plastiky a portrétní busty. S oblibou vytvářel své sochy jako párové protějšky.