A59/0089
Karl Korschann (1872-1943)
JARO
Morava, Brno, Ignaz Storek,
30. léta 20. stol.
Závěsný prolamovaný figurální reliéf v artdecovém tvarosloví, litina, signováno vpravo nahoře „K. Korschann“, zn. dvojí liteckou značkou brněnské slévárny Ignáce Storka v dolních rozích, dole uprostřed na štítku "FRÜHLING", zezadu vtlačené č. "150", 28x46,5 cm.
Lit.: Z. Rasl: Decorative Cast Ironwork. Catalogue of Artistic and Decorative Iron Castings from the 16th to 20th Centuries preserved at the National Technical Museum in Prague, Praha 1980, s.129-132.