A59/0092
Čechy, Praha, Franta Anýž
SVATÝ VÁCLAV
1. třetina 20. stol.
Komorní plastika českého knížete a patrona podle slavné parléřovské skulptury ve Svatováclavské kapli v chrámu Sv. Víta na Pražském hradě, bronz patinovaný, zlacený dřevěný podstavec, v. 28 cm, celk. v. 32,5 cm, na plintu litecká značka "FRANTA ANÝŽ".