A59/0203
STŘÍBRNÝ KORBEL
Japonsko,
19. / 20. stol.
Džbán z jemně tepaného stříbrného plechu, mírně kónický tvar s nízkou patkou a dekorativním uchem v bambusovém tvarosloví, s gravírovanými florálními motivy, na plášti aplikovaný dekor dvojice detailně modelovaných čínských draků po stranách polokoule představující patrně perlu, resp. měsíc. Ag 925/1000, v. 14,5 cm, Ø hrdla 8 cm, celková hmotnost 469,5 g. Na podední ražené výrobní značky.
Stav C.
Osvědčení puncovního úřadu.