Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Flakon lithyalin

A59/0305

FLAKON LITHYALIN

Severní Čechy, Polevsko, Friedrich Egermann
okolo 1830
Mírně kónický flakon osmibokého půdorysu, jednotlivé fasety lehce konkávně projmuty, úzké límcovité hrdlo osazeno šišticovou zátkou. Hnědočervený lithyalin, foukaný do formy a broušený, probrušovaný mramorovaný dekor, zlacené bordury. V. 9 cm. Stav restaurováno. Lit.: G. Höltl (herausgeb.), Das Böhmische Glas 1700-1950, sv. IV, Passau 1995, s. 146.