Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Petrolejová lampa

A59/0307

PETROLEJOVÁ LAMPA

Čechy, 2. třetina 19. stol.
Vázovité tělo z bezbarvého skla podjímaného rubínovou sklovinou, broušené, vyšší patka s nodem fasetovaná do osmistěnu, tělo navíc mírně tordované, na každé fasetě vystupující esovité pole přejímané zelenou sklovinou s avanturinem, bohatá zlacená štafáž s rozvilinami, hrdlo opatřeno závěsnou kovovou montáží se zrcátkem a stínidlem. V. 41 cm. Stav restaurováno.