Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dóza s víkem

A59/0315

DÓZA S VÍKEM

Čechy, (Annín, Jos. Ed. Schmidt?), 2. pol. 19. stol.
Dóza ve tvaru zvonovitého poháru na vyšší patce, víko s kuželkovým úchytem, dvoustěnné, uvnitř amalgamem stříbřené sklo, vnější plášť pestře malovaný florálními motivy (šeřík) a ptáky. V. 18 cm. Neznačeno. Stav B. Srov.: G. Höltl, Das Böhmische Glas 1700-1950, Bd. III. Historismus, s. 133, pol. III.168.