Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pryska

A59/0316

PRYSKA

Čechy, 20. stol.
Láhev na pálenku foukaná z jemně nazelenalého lesního skla, osmiboké tělo na obdélném půdorysu je zdobeno pestrou malbou s postavou rokokového kavalíra se sklenkou, okolo tradiční lístkové a vlnovkové ornamenty, úzké mírně kónické hrdlo je opatřeno korkovou zátkou s mosazným krytem. V. 18 cm. Na podední signováno. Stav A.