A59/0316
PRYSKA
Čechy, 20. stol.
Láhev na pálenku foukaná z jemně nazelenalého lesního skla, osmiboké tělo na obdélném půdorysu je zdobeno pestrou malbou s postavou rokokového kavalíra se sklenkou, okolo tradiční lístkové a vlnovkové ornamenty, úzké mírně kónické hrdlo je opatřeno korkovou zátkou s mosazným krytem.
V. 18 cm.
Na podední signováno.