Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor upomínkových sklenic

A59/0324

SOUBOR UPOMÍNKOVÝCH SKLENIC

Čechy, zač. 20. stol.
Trojice sklenic z bezbarvého skla, zdobených plastickou malbou květinových motivů (2x pomněnky, 1x konvalinky) v barevných emailech se zlacením. Sklenka s květinovým motivem a upomínkovým nápisem "In Maria Taferl hab ich an Dich gedacht und dies als Andenken mitgebracht.". Pohárek z čirého skla s nataveným uchem, na pohledové straně zdobený barevnou vedutou trutnovského náměstí. - Mírně kónický pohárek ze zeleného skla s uchem, opakním bílým emailem malovaný dekor typu „Mary Gregory“. V. 7,5 cm - 14,5 cm. Neznačeno. Stav A-B.