Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Čtveřice číší historismus

A59/0325

ČTVEŘICE ČÍŠÍ HISTORISMUS

Čechy, 2. pol. 19. stol.
Kónická sklenka z čirého lisovaného skla s reliéfním dekorem portrétního medailonu a nápisu "PAMÁTKA STOLETÝCH NAROZENIN PALACKÉHO". - Válcovitá třídecová sklenice z bezbarvého lisovaného skla, napodobující biedermeierové broušené číše. - Zvonovitá číše z bezbarvého skla zdobeného brusy s medailony v duchu biedermeieru. - Pohár ze silnostěnného čirého skla, zvonovitá kupa je zdobena broušenými čočkami a matnou florální řezbou. V. 8 cm - 15 cm. Neznačeno. Stav A-C.