Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor nápojového skla

A59/0359

SOUBOR NÁPOJOVÉHO SKLA

Čechy, 1. třetina 20. stol.
Dva džbány z bezbarvého skla, zdobené matným brusem stylizovanými florálními motivy v secesním, resp. artdecovém tvarosloví, větší džbán je opatřen chromovanou kovovou montáží s uchem, odklopným víkem a výlevkou, neznačeno. - Dvojice sklenic na vodu o objemu 0,5 l, opticky fasetované. V. 29,5 cm a 21 cm (džbány), 16,5 cm a 17 cm sklenice. Stav A-C.