A59/0383
POHÁR
Čechy, Karlovy Vary, Moser nebo Meyer’s Neffe, Adolfov u Vimperka, ca 20. léta 20. stol. / Rakousko, Vídeň, 1840
Zvonovitý pohár na vyšší profilované patce, fasetovaný do desetistěnu, masivní tmavě fialové sklo Amethyst, broušené. Souvisí s návrhy Josefa Hoffmanna (1870-1956) pro Wiener Werkstätte. Spolu: stříbrné víko druhorokokového poháru s bohatým reliéfním a tepaným florálním dekorem a montovaným úchytem v podobě květu, značeno rakouským 13lotovým puncem a mistrovskou značkou "I.W." (Josef Wiederspeck?), celková (hrubá) hmotnost 50,26 g, Ø 9,5 cm,
V. 15 cm.
Stav A/B.