A59/0501
SOUBOR LIDOVÝCH DŽBÁNŮ
Morava, Vyškov, vesměs 19. stol.
8 ks fajánsových džbánků hruškovitého tvaru s páskovým uchem, bíle glazované, modře malovaný rustikalizovaný květinový dekor (popř. se žlutými, zel. či hnědými akcenty), okolo hrdla a patky modré a žluté linky.
V. ca 18 cm.
Neznačeno.
Stav A-C.