Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor lidových džbánů

A59/0502

SOUBOR LIDOVÝCH DŽBÁNŮ

převážně Morava, patrně Vyškov, 19. - 20. stol.
8 ks hruškovitých fajánsových džbánů s páskovým uchem, bíle glazované, barevně malované rustikalizovanými květinovými motivy. V. max. 24 cm. 1x zn. "LH 4", jinak neznačeno. Stav restaurováno.