A59/0515
SOUBOR DEKORATIVNÍCH TALÍŘŮ
Morava, Olomučany, Gebrüder Schütz, 19. / 20. stol.
Pět plochých závěsných talířků z měkké kameniny s reliéfním dekorem planých růží na podkladu se vzorem košíkového pletiva a groteskové bordury, zdobeno barevnými glazurami. Spolu: dvojice plochých talířů kruhového tvaru, bílý porcelán, na glazuře pestře malováno květinovými motivy a dvojlinkou podél okraje, broskvová bordura s listrem, Ø 24,5 cm, značeno pouze v 1 příp. vtlačenými číslicemi. - Fajánsový talířek kruhového tvaru s obloučkovým okrajem, pestře malovaný tradičním květinovým dekorem s hnědou obrysovou linkou a ornamentální bordurou v barvách vysokého žáru na bělavé glazuře, zn. a dat. hnědě psaným „1942 TU“, Ø 20,8 cm, Morava, Tupesy, Jaroslav Úředníček, 1942.
Ø 21,5 cm.
Zn. vtlačeně „SCHÜTZ BLANSKO“ a č. modelu „162“, resp. „163“.
Stav A-D.
Restaurováno.