Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > S kordulkou

A59/0558

Viktor Vegricht (1934-?)

S KORDULKOU

ca 1980
Stylizovaná figura selky ve svátečním kroji s širokou květovanou sukní a ozdobným čepečkem, stojící s rukama založenýma v bok, keramika barevně glazovaná a malovaná vysokožárnými barvami. V. 40 cm. Zevnitř na sukni značeno a signováno černě psaným: " - S kordulkou - / Viktor Vegricht". Stav A. Zakoupeno na výstavě keramiky Viktora Vegrichta k 30. výročí založení Ústředí uměleckých řemesel, Výstavní a prodejní síň uměleckých řemesel, Brno, Veselá 8, 27. 4. - 15. 5. 1982.

Český výtvarník v oboru keramika.