Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pastýř

A59/0559

PASTÝŘ

Německo, Frankenthal, konec 19. stol.
Porcelánová figura pastýře, sedícího na pařezu a stříhajícího ovci. Barevně malováno, tónovaný inkarnát, zlacení a stříbření, aplikované květy a lístky (místy olámány), sokl s rokokovým ornamentem a zlacenou štafáží. V. 23,5 cm. Zn. podglazurní kobaltovou značkou "CT" s korunou. Stav C.